ipt src="javascript/jquery.js">

قوانین

خانه > قوانین

در این صفحه قوانین استفاده از سرویس های ما را میتوانید مشاهده کنید.

شرايط و ضوابط كلي ارائه خدمات:

تمامي مشتريان و استفاده کنندگان از خدمات آراد هاست اعم از حقيقي و حقوقي موظف به رعايت شرايط و ضوابط مندرج در اين صفحه مي باشند. فلسفه وجود چنين توافقنامه اي، حصول اطمينان از اين مطلب است که مشتريان ضمن استفاده از سرويسهاي آراد هاست، حقوق ساير استفاده کنندگان را نيز رعايت مي کنند و شرايطي بوجود نمي آورند که سرويس دهي آراد هاست به سايرين با اختلال مواجه شود. آراد هاست حق اضافه، حذف و يا اصلاح هر يك از موارد اين مقررات را در هر زمان بدون اعلام قبلي را براي خود محفوظ مي دارد و اين عمل را مي تواند از طريق ارسال موارد اصلاحي در سايت اصلي آرا د هاست يا صفحات اجتماعی درج شده در وبسایت اعلام رسمي شرايط اصلاح شده انجام دهد.
محدوده استفاده از منابعCPU , Disk space , Traffic Data transfer , Ram , و ...
- آراد هاست در تعرفه ی خود ویا در سایت این موارد را مشخص نموده و محدوده استفاده از منابع سرویسهای آراد هاست برای عموم سرویسها در تعرفه درج شده است .
لیکن موارد زیرنیز باید در نظر باشند.
*حداکثر CPU در میزبانی اشتراکی 10% در بازه زمانی 1 دقیقه
*حداکثر Ram در میزبانی اشتراکی یک دهم میزان فضا و یا 100 مگابایت برای حجم های کم
* حداکثر Data Transfer مجاز بر اساس مشخصات مندرج درتعرفه
* حد اکثر Disk Space بر اساس مشخصات مندرج درتعرفه
*حداکثر Bandwidth لحظه ای در میزبانی اشتراکی 2 مگابیت در ثانیه
- ملاک تشخیص، نرم افزارهای کنترلی و واحد فنی آراد هاست خواهد بود.
- آراد هاست در صورت تجاوز منابع سرویس کاربر از حدود تعیین شده، حق قطع سرویس بدون اخطار قبلی تا تعیین وضعیت را خواهد داشت و مراتب را به اطلاع خریدار خواهد رساند. در این صورت، آراد هاست ، پس از ارتقا سرویس توسط خریدار ویا کاهش مصرف، اقدام به ارائه سرویس دهی خواهد نمود.
-در صورتیکه خریدار در استفاده از برخی منابع که قابل اندازه گیری نیستند از حد استاندارد سرویس تجاوز نماید به تشخیص بخش فنی، آراد هاست حق قطع سرویس تا تعیین تکلیف جدید را دارد.
اسکریپتهای چت آنلاین ، بازی آنلاین و پخش موسیقی و فیلم آنلاین ممنوع می باشد.
قوانین پهنای باند و فضای نامحدود:
درصورتی که کاربر از مزیت پهنای باند و فضای نامحدود بهره می برد و از اسکریپت های لیچ استفاده نموده و یا از هاست خریداری شده به عنوان آپلودسنتر و یا دانلود سنتر استفاده کند در اولین اخطار تا یک ماه پهنای باند به ده برابر فضای مصرف شده کاهش خواهد یافت ملزم به پرداخت جریمه برابر یک ماه سرویس خود خواهد بود. درصورت تکرار دوم سرویس به پهنای باند و فضای محدود دائمی به میزان پانزده برابر فضای مصرف شده کاهش می یابد و برای خرید هر 5 گیگابایت ترافیک می بایست مبلغ 5000 تومان تا پایان سرویس پرداخت نماید.
در صورت هرگونه تخلف بابت نگهداری فایل و موارد مشابه , آراد هاست حق دارد بدون اطلاع قبلی موارد تخلف را حذف نمایدو جریمه هایی در نظر بگیرد و جای هیچگونه اعتراضی به دلیل روشن بودن نوع سرویس و نوع استفاده وارد نیست .
ارسال هرزنامه (Spam):
ارسال حجم زيادي پيامهاي غير ضروري و يا بازرگاني از طريق اينترنت (كه به اين عمل ارسال اسپم مي گويند) بدون توجه به اينكه اين عمل ظرفيت سرور را پر مي كند يا در سرويس دهي به مشتريان آراد هاست اختلال ايجاد مي نمايد يا خير، ممنوع است. هر گونه توزيع و يا فروش نرم افزارهايي که براي ارسال هرزنامه به کار مي روند نيز، بر روي سايتهايي که بر روي سرورهايآراد هاست قرار دارند، ممنوع است
موارد فورس ماژور:
آراد هاست هيچگونه مسئوليتي را در قبال عدم رعايت تعهدات خود که به موجب بروز مسائل فورس ماژور پديد آمده اند، از جمله: بلاياي طبيعي، جنگ، شورش، اغتشاشات عمومي، حوادث کلي، زمين لرزه، اعتصاب، آتش سوزي، سيل، انفجار، کمبود نيروي کار، تصادفات، توقيف، محدوديتهاي دولتي و تحريم هاي بين المللي نمي پذيرد. ضمن اينكه آراد هاست تحت هيچ شرايطي در برابر خسارات غيرمستقيم و اتفاقي از قبيل از دست رفتن اطلاعات و… مسئول نمي باشد و شما به هنگام سفارش اين تعهد را ميدهيد كه ادعاي در اين رابطه نداشته باشيد. اما در چنين شرايطي آراد هاست تمام توان خود را به کار مي گيرد تا تاثيرات هر يک از موارد فورس ماژور را به حداقل کاهش دهد و آنرا سبکتر کند.
برنامه هاي اجرايي:
هر نوع برنامه اي كه خطر امنيتي بالقوه اي را ايجاد نمايد يا به نظر برسد كه بر عملكرد سرور يا سلامت شبكه تأثير نادرستي دارد بسته خواهد شد يا به صورت خودكار و بدون اطلاع قبلي حذف خواهد شد. آراد هاست برنامه هاي اجرايي را كه با سايتهايي كه توسط  آراد هاست ميزباني شده اند در ارتباط اند يا هر برنامه اي را كه احتمال داده شود با اهداف خرابکارانه مورد استفاده قرار مي گيرند، مجاز نمي داند.
استفاده غير قانوني:
سرورها و خدمات ميزباني وب آراد هاست فقط مي بايست با اهداف قانوني مورد استفاده قرار بگيرند. ارسال، نگهداري يا توزيع هر نوع اطلاعات، داده ها يا مطالب، كه در مغايرت با قوانين جمهوري اسلامي ايران و نيز قوانين بين المللي باشد، يا آنچه كه مستقيماً باعث تسهيل تخلف از هر نوع قانون مشخص شود، ممنوع است.
تهيه نسخه پشتيبان از اطلاعات (Backup):
آراد هاست از تمام اطلاعات سايتها و بانکهاي اطلاعاتي مشتريان، به صورت منظم هفتگي و ماهانه، نسخه پشتيبان تهيه مي کند اما بجز در مواردي كه آراد هاست كتباً با مشتري به توافق رسيده باشد، مشتريان منحصراً و كاملاً مسئول مديريت و تهيه نسخه پشتيبان از تمام اطلاعات خود هستند و در صورتي که در مورد خاصي نياز به بازيابي اطلاعات از دست رفته مشتري بود و نسخه پشتيبان آراد هاست به درستي عمل نکردند، آراد هاست به هيچ وجه مسئوليتي را در اين مورد نمي پذيرد.
ويروسها و ساير فعاليتهاي تخريبي:
استفاده از سرويسها يا تجهيزات آراد هاست براي ايجاد يا ارسال ويروسها، كرمها يا تروجان هاي اينترنتي ممنوع است. در ضمن هر گونه تلاش براي ايجاد حملات DOS و Email Bombing و Flood کردن ممنوع است.
مسئوليت مشتريان:
مشتريان آراد مسئول فعاليت خود بر روي اينترنت هستند و از آنها خواسته مي شود که حقوق ساير مشتريان آراد هاست را محترم بشمارند. آراد هاست اين حق را براي خود محفوظ مي دارد كه خدمات ارائه شده به مشترياني كه از خدمات آراد هاست به گونه اي استفاده مي كنند كه تأثير مخربي بر ديگر مشتريانش دارد را معلق نموده يا فسخ نمايد
اعمال تغييرات در سرويسها:
آراد هاست اين حق را دارد که هر زمان صلاح بداند، نسبت به تغيير، ارتقاء، حذف و يا نصب امکانات نرم افزاري و سخت افزاري خود اقدام نمايد. آراد هاست مي تواند در صورت لزوم اين تغييرات را از طريق وب سايت به مشتريان خود اعلام کند.
تمديد قراردادها:
جهت جلوگيري از قطع سرويس، مشتريان بايد حداقل 10 روز قبل از تاريخ انقضاء نسبت به تمديد قرارداد خود اقدام کنند. در صورت عدم تمديد به موقع دامنه و هاستینگ، آراد هاست هيچگونه مسئوليتي در قبال از دست رفتن اطلاعات هاستینگ و دامنه به عهده نخواهد داشت.
قوانین خاص میزبانی :
- آراد هاست مسئولیتی در قبال بک آپ سایتهایی که فضای آنها بالای 2 گیگابایت می باشد ندارد(به دلیل طولانی بودن زمان بک آپ گیری چنین سایتهایی) و کاربر موظف به تهیه بک آپ از اطلاعات خود می باشد.
- آراد هاست مسئولیتی نسبت به بارگذاری اطلاعات (Upload) در فضای میزبانی خریدار ویا download اطلاعات وی به صورت رایگان ندارد.
- آراد هاست مسئولیتی نسبت به نصب نرم افزار برای خریدار به صورت رایگان ندارد.
- آراد هاست تلاش خود را جهت راهنمایی خریدار در مسائل فنی می کند ولی خریدار خود مسئول است با اطلاعات فنی سرویس میزبانی وب آشنائی داشته وآراد هاست مسئولیتی نسبت به آموزش نحوه بهره برداری صحیح از سرویس ندارد.
- دانگرید سرویس تنها در زمان تمدید سرویس امکان پذیر می باشد
- آراد هاست مسئولیتی بابت تغییرات و محدودیت ها روی اینترنت ایران ندارد (محدود شدن پورتها توسط ISP هاای داخلی)
- استفاده از سرویس جهت ایمیل مارکتینگ ممنوع می باشد
- استفاده از سرویس جهت سایت چت آنلاین ممنوع می باشد
- استفاده از سرویس جهت نگهداری فایلهای حجیم فیلم و صدا و زیپ و موارد مشابه که ارتباطی به سرویس هاست اشتراکی ندارند ممنوع می باشد
- استفاده از سرویس جهت هاست دانلود ممنوع می باشد و بدون هیچ اخطاری فایلها حذف میگردند
- استفاده از سرویس جهت راه اندازی گالری تصاویر با حجم بالا و ابعاد بزرگ به دلیل استفاده مشابه به عنوان هاست دانلود ممنوع است
- استفاده از سرویس جهت مصارف آپلود سنتر تصاویر ممنوع می باشد ( فقط درصورتی مجاز هست که فقط برای همان سایت مورد استفاده قرار گیرد و تصاویر جهت صفحات دورنی سایت باز شوند و کاربر می بایست گزینه هات پروتکت لینک را جهت سایت خود باز فعال نماید)
استفاده بیش از حد نسبت به سایر اکانت ها ممنوع بوده و سایت مسدود میگردد
هیچ اعتراضی جهت تخلفات بالا پذیرفته نیست
سایر قوانین خاص :
- خریدار موظف است سرویسهایی که نزد آراد هاست تمدید می نماید را از نظر تمدید شدن کنترل نموده ودر صورت عدم اعمال مراتب تمدید توسط آراد هاست ، حداکثر 2روزتقویمی پس از زمان انقضاﺀ مراتب را کتبا به مقام مسئول ویا واحد شکایات ارسال نماید.
- توافقات خاص تنها به صورت کتبی وبا مهرو امضاﺀ مجاز آراد هاست معتبر خواهد بود و توافقات با پرسنل به صورت کتبی یا شفاهی و یا به هر شکل دیگر از درجه اعتبار ساقط است .
- خریدار موظف است تحویل ، تطابق واجرای صحیح سرویس خریداری شده را کنترل نماید.
- آراد هاست هیچ مسئولیتی برای بدست آوردن دامنه از دست رفته و یا اطلاعات حذف شده از روی سرورهای میزبانی پس از اتمام قرارداد نخواهد داشت .
- مسئولیت اطلاع از زمان انقضا سرویس وکنترل آنها بر عهده خریدار می باشد لیکن آراد هاست ، انقضاء سرویسهای خریدار را از 1 ماه قبل از طریق پست الکترونیک به وی یادآوری می نماید و عدم دسترسی خریدار به پست الکترونیکی خود، مسئولیتی را برای آراد هاست ایجاد نخواهد کرد.
- وضعیت اعتبار، فهرست سرویسها و پرداختهای خریدار در اکانت وی در پرتال کاربران قرار دارد و همواره وی می تواند برای آگاهی از وضعیت عملکرد خود از طریق شناسه و کلمه عبور خود به آن مراجعه نماید.
- مدت زمان قطع سرویس ناشی از عدم پرداخت مطالبات آراد هاست ، بررسی جرائم واعمال تشخیص کارشناسی به مدت زمان سرویس دهی افزوده نمی گردد.
- امکان دریافت هرگونه سرویس هدیه پیش بینی شده در برخی از بسته های میزبانی تنها در هنگام خرید بسته وجود دارد و طی مدت قرارداد امکان رجوع به آن وجود نداشته و در صورت عدم استفاده هزینه آن به حساب کاربری خریدار واریز نمی شود
خسارت و رفع مسئولیت :
- خدمات آراد هاست به همان شکلی که هستند ارائه می شوند و هیچگونه گارانتی صریح و ضمنی شامل آنها نمی گردد. ضمنا هیچگونه ضمانتی مانند مطابق نیاز خریدار بودن، بی عیب بودن، عدم قطعی، امنیت و ... ارائه نمی شود. همه ضمانتهای کتبی و شفاهی در مورد سرویسهای آراد هاست که توسط کارکنان یا نمایندگان و یا سایرین ارائه شوند فاقد اعتبار می باشند. آراد هاست هیچگونه خسارتی بابت عملکرد سرویس خود به هر نحو نمی پردازد. آراد هاست تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی (مانند از دست رفتن داده ها روی سرور طبق قوانین نسخه پشتیبان) نخواهد بود.
- خسارت و بازگشت وجه ، تنها درصورت عدم کیفیت سرویس و قطعی می باشد و شامل سلایق کاربر نیست.
- سقف خسارات اثبات شده توسط مرجع رفع اختلاف به خریدار برای هریک از انواع سرویسها حداکثر معادل هزینه پرداختی آن سرویس توسط خریدار بوده و آراد هاست هیچگونه مسئولیتی در قبال جبران خساراتی مازاد بر این مبلغ نخواهد داشت.
گارانتی وپشتیبانی :
- آراد هاست معادل 7 روز تقویمی از زمان خرید دارای گارانتی برگشت پول تنها برای سرویس میزبانی وب خود می باشد. و از اینرو پس از این زمان، گارانتی به سرویس میزبانی خریدار تعلق نمی گیرد.

ضمانت برگشت وجه تنها در هفته اول سرویس های جدید ارائه می شود. تمدید یا ارتقای هر سرویس شامل ضمانت برگشت وجه نمی شود.

پس از پایان مدت ضمانت برگشت وجه، هیچگونه درخواستی مبنی بر برگشت پول مسموع نخواهد بود.

-درصورت درخواست بازگشت مبنی بر منصرف شدن از سرویس در یک هفته اول سرویس قابل قبول نمی باشد.

برگشت پول با درخواست کتبی مالک می باشد که میبایست تصویر کارت ملی را به همراه درخواست کتبی به شرکت فکس ، ایمیل و یا در تیکت درخواستی ارسال نمایند تا پس از تطابق با مشخصات کاربری عودت انجام شود. لازم به ذکر هست درصورت استفاده از نام های مستعار و عدم تطابق آن با کارت شناسایی ارائه شده هیچگونه وجهی عودت داده نخواهد شد.

- آراد هاست تنها مسئولیت سرویس دهی در حوزه خرید را دارد. در خصوص اختلالات و موارد دیگر مانند ارتباط اینترنت خریدار وبرنامه نویسی وب ونرم افزارها ومشکل دامنه ای که نزد دیگران ثبت شده است مسئولیتی متوجه آراد هاست نمی باشد.

- ملاک وجود اختلال در سرویس، گزارش واحد فنی ویک سایت Tracer معتبر که باید توسط آراد هاست تائید شده باشد، است.
- زمان اختلال در سرویس خریدار در صورت درخواست کتبی وی با اعلام مدت اختلال وتائید واحد فنی در صورتی که میزان تجمعی آن از ابتدای دوره از 1% کل دوره بیشتر باشد به مدت سرویس افزوده می گردد .
- ارائه خدمات پشتیبانی در آراد هاست بر مبنای پرتال پشتیبانی وبه صورت 24 ساعته وهفت روز هفته می باشد. ضمنا به درخواستهایی که از طریق ایمیل، ویا تلفن اعلام گردد نیز رسیدگی می شود.
- خدمات پشتیبانی از طریق تلفن در ساعات وروزهای کاری 7 الی22 شنبه تا چهارشنبه و 9 الی 13 در روزهای پنج شنبه انجام می گردد.
- نحوه ارتباط مستند خریدار برای درخواستهای گارانتی و پشتیبانی باید از طریق پرتال پشتیبانی باشدکه زمان دقیق ارسال درخواست، زمان دقیق رسیدگی وهویت خرید مشخص باشد.
- عدم رضایت از خدمات بخش پشتیبانی و فنی می بایست به سرعت (ظرف 24 ساعت) از زمان وقوع به واحد شکایات از طریق پرتال پشتیبانی اعلام گردد.
- سرویس ها و رویه عمومی آراد هاست بر اساس استاندارد فنی بین المللی و مصالح آراد هاست تعریف شده و برای خریدار خاص غیر قابل تفکیک و تغییر است وخریدار موظف است بررسی لازم خود را قبل از خرید سرویس بعمل آورده باشد.
- آراد هاست مسئولیتی در قبال عدم تطابق سرویس خریداری شده با نیاز مشتری ندارد.
- آراد هاست نسبت به نصب و عملیاتی شدن نرم افزارهائی را که مورد تائید بخش فنی نمی باشد مسوولیتی ندارد.
- میزان مسئولیت آراد هاست در مقابل حوادث ناخواسته و خسارات غیر مستقیم وارد بر خریدار در استفاده از سرویس و یا اطلاعات خریدار محدود به بند خسارات این قانون خواهد بود.
نسخه پشتیبان (Backup) :
1- بک آپ ها بصورت روزانه و یا هفتگی با توجه به حجم سرور گرفته میشود (اکانت هایی که حجم آن ها زیر 2 گیگابایت می باشد) و در هاردی جداگانه نگهداری میشود.
2- هزینه ریستور بک اپ به دلیل سهل انگاری کاربر در حفظ داده های خود به ازای هر گیگابایت حجم فایل زیپ بک آپ 2500 تومان خواهد بود.
3- به طور کلی مسئولیت تهیه نسخه پشتیبان از داده ها و فایلها بر عهده خریداران بوده و همه خریداران و نمایندگان می بایست پشتیبان کلیه داده های مورد نیاز خود را در جایی غیر از تجهیزات و سرورهای آراد هاست نگهداری نمایند. در صورت بروز هر مشکل و عدم توانایی بازگرداندن اطلاعات از آرشیو بکاپ هیچگونه اعتراضی مسموع نخواهد بود و آراد هاست در این زمینه هیچگونه مسئولیتی ندارد.
4- مسئولیت بکاپ گرفتن در سرویس های سرورهای اختصاصی صرفا به عهده خود خریدار می باشد و آراد هاست در این زمینه هیچگونه مسئولیتی ندارد.
5- آراد هاست جهت امنیت بیشتر، از کلیه از فایلهای خریداران بصورت روزانه / هفتگی / ماهانه به توجه به نوع و حجم سرورها نسخه پشتیبان تهیه می کند. این نسخه پشتیبان حداکثر تا یک ماه نگهداری خواهد شد و دائما بروز میشود.
6- آراد هاست مسئولیتی در انجام ریستور رایگان بک آپ نمایندگان ندارد. تعداد مجاز درخواست ریستور 2 عدد در ماه بصورت رایگان می باشد و درصورت ارائه درخواست های بعدی با توجه به حجم آن بک آپ هزینه توسط واحد فروش کارشناسی و فاکتور میشود. (منظور از درخواست همان یک عدد فایل بک آپ می باشد)
7- آراد هاست تعهدی نسبت به ارائه رایگان داده های موجود در آرشیوهای خود به خریدار ندارد.
8- آراد هاست هیچگونه مسئولیتی در مورد صحت نسخه پشتیبان و بروز بودن آنها را ندارد.
9- آراد هاست تعهدی در رابطه با ریستور رایگان بک آپ سایر کنترل پنل ها را ندارد.
محتوا :
- سرویسهای آراد هاست می بایست در جهت مقاصد قانونی استفاده گردد. انتقال، نگهداری یا انتشار هر گونه اطلاعات یا داده که مخالف هر قانون اجرایی باشد یا مستقیما به تخلف از قانون خاصی کمک کند ممنوع است. این مورد می تواند شامل موارد زیر باشد (البته محدود به موارد زیر نیست(
* قرار دادن هرگونه داده تحت پوشش قانون کپی رایت بدون مجوز
* استفاده غیر مجاز از علائم تجاری دیگران
* استفاده غیر مجاز از لوگو های دیگران
* هرگونه تخلف از قانون جرایم رایانه ای ایران
* اهانت به هر شخص، گروه، سازمان، قوم یا کشور
* انتشار اکاذیب علیه دیگران
* کلاه برداری های اینترنتی و هرگونه عاملی که موجب فریب بازدیدکنندگان شود
* سایتهای فعال در زمینه HYIP ویا دارای سیستم هرمی
* فروش یا تبلیغ هرگونه کالا یا خدمات غیر مجاز طبق قوانین جاری ایران و کشوری که سرورها در آن قرار دارد
* سایتهای مرتبط یا حامی گروههای شناخته شده تروریست بین المللی
* استفاده از سرویس های آراد هاست برای نگهداری، ارسال، نمایش، انتقال، تبلیغ یا هر عمل مشابه بر روی داده های مرتبط با مسائل جنسی به هر شکل
- مسئولیت محتوای درج شده در سرویس تامین شدۀ خریدار ویا متصل به دامنه خریداری شده از آراد هاست تماما بر عهده خریدار است . این مسئولیت شامل موارد تخلف عمد وسهو ویا مواردی که توسط اشخاص ثالث نیز انجام می پذیرد خواهد بود.
- در صورت عدم رعایت قانون جرائم رایانه ای جبران کلیه خسارات وهزینه های مادی ومعنوی کلی وجزئی وارد بر آراد هاست در پاسخگوئی به مراجع ذیصلاح بر عهده خریدار خواهد بود.
- آراد هاست برطبق قانون موظف است در صورت برخورد با موارد مجرمانه نسبت به انسداد سرویسها واقامه دعوا وارائه اطلاعات خریدار که محتوای مجرمانه در سرویس خود ویا در سرویس متصل به دامنه خود را دارد به مراجع قضائی اقدام نماید.
قوانین نمایندگی:
نمایندگان نمیتوانند از نمایندگی خود برای ارائه هاست رایگان استفاده نمایند .
در صورت مشاهده در مرحله اول اخطار ، در مرحله دوم جریمه و در مرحله سوم نمایندگی تعلیق خواهد شد .

پذیرش قوانین :


با پرداخت مبلغ فاکتور و یا عضویت در سایت آراد هاست، خریدار قوانین را پذیرفته و نیازی به اخذ امضاء از خریدار وجود ندارد.